ЧакрИ

Чакри — це тонкі енергетичні центри, які розташовані у місцях нервових сплетінь.

Чакра в перекладі з санскриту означає «колесо».

В нашому тонкому тілі розташовані сім основних чакр, кожна з яких відповідає ступеню еволюції. Кожна чакра відповідає за втілення в людині певних духовних якостей, які у більшості людей знаходяться в непроявленому стані.

Після пробудження (тобто самореалізації) вони починають випромінювати «вібрації», проявляючи принципи Божественності в нас. Саме в цьому сенсі ми створені за образом і подобою Бога.

Фізичні, ментальні та емоційні проблеми можуть бути наслідком дисбалансу в одній або декількох чакрах. Самореалізація дозволяє пробудити енергію Кундаліні, що знаходиться в сплячому стані, яка потім, піднімаючись по центральному каналу, наповнюючи чистою енергією всі сім центрів, робить можливим спонтанне проявлення усіх   духовних властивостей людини.

Чакри і їх проекції на тілі людини:

Повний опис - натисніть на картинку:

Розташування основних чакр:

Муладхара-чакра розташована біля основи хребта з його зовнішнього боку. Відповідає за невинність, мудрість і чистоту.

Свадістан-чакра розташована на рівні апендикса (на ширину долоні нижче пупка). Відповідає за творчість.

Набі-чакра (інша назва — Манипура) розташована на місці сонячного сплетіння. Вона відповідає за наш пошук, за задоволення.

З усіх боків Набі оточує Войд (в перекладі з англійської — «порожнеча»), який образно називають «океан ілюзій».

Анахата-чакра розташована на рівні серця. Вона дає нам безстрашність, сміливість. У ній також перебуває наш Дух.

Вішуді-чакра розташована на рівні яремної западини біля основи шиї. Вона відповідає за колективність, за відсутність почуття провини, за самоповагу і повагу до інших людей.

Малий енергетичний центр, який представляє собою частину Вішуді і знаходиться між очима на переніссі, називається Хамса-чакра. Ще два малих енергетичних центри, розташованих також у Вішуді, але розподілених симетрично зліва і справа, називаються Лаліта-чакра і Шрі-чакра.

Агія-чакра розташована на рівні середини лоба у тому місці, де схрещуються зорові нерви. Це дуже важлива чакра, вона є «вузькими вратами», для того, щоб пройти цю чакру, необхідно всіх пробачити. Вона дає нам усвідомлення без думок.

Сахасрара-чакра («Тисячопелюстковий лотос») розташована у верхній частині голови, в області тімені. Тут знаходиться те, до чого прагне йога — стан усвідомлення без сумнівів, коли ми повністю єдині з Всепроникною енергією.

проекції чакр:

КаналИ

Існуютьє три основни енергетични канали — лівий канал (Іда), правий канал (Пінгала) і центральний канал (Сушумна).

Вони пов'язують між собою різні чакри нашого тонкого тіла.

Лівий канал живить ліву симпатичну нервову систему і несе енергію нашого бажання. З бажань виникають наші емоції. Наші бажання — основа дій, без їх рушійної сили ми б нічого не робили. Лівий канал відповідає за минуле людини. Все, що є справжнім сьогодні, стає минулим завтра. Несвідоме черпає інформацію та образи з цього каналу. Крім того, несвідомий розум кожної людини з'єднаний з багатовіковим колективним несвідомим розумом. Всі події, що відбулися з моменту створення світу, перебувають у пасивному стані в колективному несвідомому. У цьому колективному несвідомому накопичується і зберігається все, що відбувалося в процесі еволюції, все, що є мертвим або випало з процесу еволюції, а також все, що виходить з несвідомого розуму людей.

Правий канал живить праву симпатичну нервову систему і несе енергію дії. Ця енергія включає в себе розумову і фізичну діяльність. З правої сторони знаходиться свідомий розум, який творить наше майбутнє. Все, що людина думає щодо майбутнього, записується на правій стороні, яка має вихід в колективну надсвідомість. Колективна надсвідомість отримує все, що є мертвим, що сталося внаслідок надмірно амбітних, орієнтованих на майбутнє особистостей, агресивних тварин або рослин.

Центральний канал також називається Серединним шляхом. Він керує активністю, яку ми не можемо свідомо контролювати. Биття серця, наповнення легенів повітрям, перенесення кисню кровоносною системою, народження думок — всі ці складні функції не зможуть виконати і тисяча комп'ютерів. Це відбувається незалежно від того, де наша увага, не має необхідності у свідомому керівництві і контролі. Діяльність центрального каналу протікає спонтанно, природно, без зусиль з боку людини. Підйом Кундаліні і її робота, також як і інша духовна робота — спонтанні.

UA

RU